Běh pro hospic 2023

Milena Davídková 7.června 2023

Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích děkuje za skvělé výkony a skvělou podporu všem běžcům a dárcům!

Běžci - v Litoměřicích i ti virtuální, dárci i partneři podpořili hospic skvělou částkou 924 258 Kč!

233889

Z toho běžečtí ambasadoři a jejich dárci a přátelé přispěli hospici částkou 336 811 Kč. Žáci i učitelé základních i středních škol a sportovní kluby přispěli částkou 203 096 Kč.

Všem patří velký dík! Poděkování patří i několika desítkám dobrovolníků, kteří se podíleli na zajištění celého sportovního dne.

Částka bude využita na nutné rekonstrukce zařízení v hospici.

Letošní, již 9. běh pro hospic si všichni opravdu užili. Hospic přišlo podpořit 370 běžců od nejmenších čtyřletých až po ty nejzkušenější, nejstarší účastnici bylo 88 let. Virtuálně běželo, chodilo i jezdilo 200 lidí.

Počasí v sobotu 20. května bylo nádherné a atmosféra velmi přátelská. Nejrychlejšími dětmi na trati 1 km byl Adam Štorc a Amálie Čičo, na trati 3 km to byla Štěpánka Chudinová a Tomáš Pleyer. Mezi ženami na 3 km byla první Petra Hendrychová, mezi juniorkami pak Markéta Kirschnerová. Nejrychlejším mužem na 3 km byl Jan Soukup a nejrychlejším juniorem na 3 km se stal Radim Kačur. 6 km trasy vyhrála Lenka Novotná a juniorka Adélka Markytánová. Muži - 6 km - první byl Dan Kačur a junior Matyáš Poláček.

Gratulace patří všem vítězům a všem ostatním poděkování, protože každý, kdo běhá a pomáhá, je vítěz.